קבוצת הראל בשיתוף קבוצת ד.ו.מ

הקבוצה עובדת בישראל כבר למעלה משמונה שנים בייעוץ השקעות, נדל”ן וליווי משקיעים מבחירת הנכס והשוק דרך ליווי משפטי ועד לקבלת התשואות על הנכס.

הקבוצה מהווה איחוד של חברות שונות, הפועלות בעולם כבר שנים רבות (2008 בארצות הברית, 2012 בגרמניה ובשנתים האחרונות בהונגריה). 

השוק האמריקאי עובר בשנים הארונות האטה בשוק הנדל”ן האמריקאי ומומחים גורסים שהגיע לתקרת זכוכית. הקבוצה זיהתה האטה זו, ובמקביל גילתה את הפוטנציאל הגלום בשוק הנדל"ן בברלין. גם שם ליוותה הקבוצה משקיעים וניהלה במקצועיות את נכסיהם. 

חלק חשוב מהתמחויות הקבוצה הינו זיהוי תנודות בשווקים הנדל"ניים. בעקבות האטה בשוק הנדל"ן בברלין, חיפשנו אפיקי השקעה נוספים למשקיעים שלנו. 

לפני שנתיים חלה עלייה בשוק הנדל"ן בהונגריה והקבוצה העבירה את עיקר השקעותיה לבודפשט. 

 

ביטחון וחיסכון

הונגריה היתה בקיפאון כלכלי, חלק מהשלכות המשבר האמריקאי שסחף מדינות רבות למשברים כלכליים, משנת 2009 ועד לשנת 2015,כשבצעד קיצוני ביותר הממשלה ההונגרית חסמה חדירת פליטים סוריים לשטח המדינה, וביקשה למנוע הגירה והיווצרות מחנות פליטים, צעד אשר מבחינה הומניטרית נתפס כצעד רדיקלי וקשה, אך למעשה זה המהלך אשר החזיר למשקיעים את הביטחון והשקט לחזור ולהשקיע במדינה.

שנת 2016 נרשמה עם 15% ממוצע עליית ערך הנדל”ן בבודפשט, שנת 2017 נסגרה עם למעלה מ-17%ממוצע עליית ערך נכסים, וזאת מבלי להחשיב את התשואה מהשכירויות, כך שלמעשה תפסנו פיק של פנינה נדלנית עם עליות ערך ורווחים נאים.אנו פועלים בבודפשט כבר שנתיים, עם צוות הונגרי וצוות ישראלי, הקבוצה מעסיקה בין אנשיה מומחי נדל”ן, מתווכים, מחלקה משפטית, מחלקה הנדסית, ומחלקת ניהול. במקביל למקצועיות בליווי משקיעים ישראלים הקבוצה גם מתמחה בניהול הנכסים והשכרתם.

מדוע בודפשט?

בשנתיים האחרונות על פי נתוני לשכת רישום המקרקעין בבודפשט, ברובעים בהם אנחנו פועלים, נמדדה עליית ערך שנתית של הנכסים ב- 15% מרבית המשקיעים באמצעותנו נהנו מרווחיות של 30% בשנתיים האחרונות.

הנכס נרשם בטאבו ההונגרי, על שם הרוכש על אף אם אינו אזרח הונגרי. הזכייה בתחרות כוללת מעבר לרכישה גם את כל ההוצאות הנלוות לרכישה כמו – מס רכישה, דמי תיווך, שכ”ט עורך דין הונגרי, נוטריון ישראלי, אגרות רישום בטאבו, ואף המס על זכייה בישראל הנהוג על פי חוק.